Bělení zubů vás omlazuje!

Share




Ne nadarmo řada programů zaměřených na beauty styling, omlazení, změnu vzhledu, tedy vše takzvaně před a po, obsahuje jeden povinný bod – bělení zubů. Obvykle probíhá u zubaře, ale není to povinné. Díky bílému úsměvu po bělení zubů vypadáme mladší, rozhodně mladší než před bělením. Bílé zuby nás dělají lesklými a krásnými, ale abychom si zuby vybělili, musíme je nejprve vyléčit.

Když jsou zuby a všechny okolní tkáně zdravé, můžeme se opravdu „zbláznit“, tedy buď požádat zubaře o vybělení zubů, nebo si to udělat sami pomocí dostupných přípravků. V dnešní době prodávané bělící prostředky (ale pozor: pouze produkty renomovaných a certifikovaných firem) jsou bezpečné. Přitom fungují stejně efektivně jako bělení zubů. Oproti bělení zubů mají obrovskou výhodu v tom, že jsou mnohem levnější, často i několikanásobně levnější.

Je domácí bělení zubů účinné?

Samozřejmě, že ano, i když pamatujte, že mluvíme o profesionálních bělicích prostředcích – striktně bělení. Takzvaný bělící zubní pasty, které lze koupit v každém obchodě, nefungují a ve skutečnosti fungují pouze na povrchu a odstraňují zabarvení. Odstraňují usazeniny nalepené na sklovině, aby se skutečně zbavily zabarvení negativně ovlivňujících barvu zubů, je nutné odstranit barviva, která pronikla hluboko do skloviny. S tím druhým si poradí pouze profesionální tribuna.

Jak probíhá bělení zubů?

Bělící zubní pasty inzerované v televizi, jak jsem již zmínil, fungují pouze na povrchu. To znamená, že v jejich případě jde při bělení vlastně o důkladné vyčištění zubů od nahromaděných usazenin. Takové bělení neodstraní zabarvení hluboko ve sklovině. Odkud tato zabarvení pocházejí? Nejčastěji je to důsledek pronikání barviv obsažených v potravinách a nápojích, které každý den pijeme, do zubů. Tato barviva jsou často tak silná, že snadno proniknou bariérou, kterou je povrch skloviny. Hromadí se v našich zubech a způsobují, že náš úsměv časem zešedne nebo zežloutne.

Profesionální přípravky na bělení zubů fungují na principu typických bělicích přípravků – pronikáním do skloviny odstraňují stávající zabarvení. Náš úsměv díky tomu postupně získává své dřívější mládí a bývalý lesk. Účinky bělení jsou různé a závisí na náchylnosti našich zubů k působení bělicích látek (může se stát, že přirozená barva našich zubů je jedním a jediným řešením jsou fazety), ale také na prostředcích, které používáme. Čím profesionálnější, tím lépe. Doporučuji se při výběru řídit žebříčky – snadno je najdete online.

Pokud jde o rozdíl mezi bělením zubů u zubaře a bělením svépomocí, není prakticky žádný rozdíl, obě metody fungují stejně, takže když jdete k zubaři, nemusíte zaručit lepší výsledky, než kterých dosáhnete rozhodnout pro domácí bělení zubů.

Pamatujte však, že před bělením je nezbytná kontrolní návštěva zubaře – je nutné vyléčit všechny nemoci, ale také se bude hodit nechat si zuby odborně vyčistit od usazenin a zubního kamene, díky čemuž bělení zubů provedeme později, bude plně efektivní a efektivní.

Jaké bělící činidlo si mám vybrat?

Zde můžete doporučit pouze produkty, které již vyzkoušeli ostatní. Pokud se rozhodnete nevyužít služeb zubního lékaře, ověřte si nejprve názory na bělící prostředky a/nebo např. žebříčky. Najdete je na stránkách, jako je ta níže. Podívejte se například na tento žebříček prostředků na bělení zubů.